Austrálie volá o pomoc!

Austrálie volá o pomoc!

 

Na druhé straně planety, v Austrálii, od léta roku 2019 devastují celou zemi ničivé požáry, které jsou velkou přírodní katastrofou. Na tomto kontinentu jsou sice požáry každoročním a přirozeným jevem, ale jejich intenzita v současnosti přerostla do velikosti, která sužuje celou naši planetu.

Tato přírodní zkáza má na svědomí už 33 lidských životů, přes 2500 zničených obydlí a shořelo více než 18,5 milionů hektarů půdy. Pro porovnání, Česká republika má rozlohu necelých 8 milionů hektarů. Proti požárům bojuje přes 70 000 hasičů, jenž někteří z nich při zásahu přišli o život. Velké neštěstí přinesly tyto požáry i unikátní místní fauně. Zemřela už přibližně jedna miliarda zvířat, zahrnující také známé endemity jako jsou koaly a klokani. Tyto druhy jsou nyní velmi ohrožené, vymřela už jedna třetina koalů z celé Austrálie, jelikož ohňům nejsou tato zvířata schopna utéct. V Austrálii tak panují obavy, že mohou vyhynout celé druhy.

Požáry způsobuje především velké sucho a na tomto kontinentu je takový jev součástí přirozeného krajinného cyklu. Sucho ve východní Austrálii vyvolalo extrémně vysoké teploty a společně se změnou klimatu tak došlo k velkému ohnivému nebezpečí.

Do vzduchu bylo vypuštěno zhruba 500 milionů tun oxidu uhličitého, který výrazně znečišťuje ovzduší. Například v australském Sydney je situace s ovzduším tak vážná, že v prosinci roku 2019 kvalita vzduchu překonala cca 11krát nebezpečnou úroveň.

Zkrátka je jisté, že Austrálie potřebuje pomoc, a to ze všech stran. Na záchraně zvířat, přírody a zdevastovaných oblastech po požárech se podílí mnoho organizací. Pomoci může ale pravdu každý!

Proč právě zde, na Timegent.cz píšeme článek o Austrálii? Protože i my se snažíme podporovat zlepšení životního prostředí a záleží nám na tom!

Jak mohu pomoci?

Naše planeta v takové přírodní krizi bezpodmínečně potřebuje více kyslíku! A pokud chcete i jen malým krůčkem pomoci naší planetě, spolupráce našeho e-shopu s projektem Onetreeplanted Vám to umožní! Při koupi jakéhokoliv produktu z nabídky na našem e-shopu dáte život novému stromu. Je to efektivní a jednoduchý způsob, jak pomoci životnímu prostředí v takové krizi a přitom dostat alespoň malou vzpomínku na to, že Vám není lhostejné co se děje na druhé straně zeměkoule.

 

Děkujeme!

Zpět do obchodu