Austrálie volá o pomoc!

Austrálie volá o pomoc!

 

Na druhé straně planety, v Austrálii, od léta roku 2019 devastují celou zemi ničivé požáry, které jsou velkou přírodní katastrofou. Na tomto kontinentu jsou sice požáry každoročním a přirozeným jevem, ale jejich intenzita v současnosti přerostla do velikosti, která sužuje celou naši planetu.

Tato přírodní zkáza má na svědomí už 33 lidských životů, přes 2500 zničených obydlí a shořelo více než 18,5 milionů hektarů půdy. Pro porovnání, Česká republika má rozlohu necelých 8 milionů hektarů. Proti požárům bojuje přes 70 000 hasičů, jenž někteří z nich při zásahu přišli o život. Velké neštěstí přinesly tyto požáry i unikátní místní fauně. Zemřela už přibližně jedna miliarda zvířat, zahrnující také známé endemity jako jsou koaly a klokani. Tyto druhy jsou nyní velmi ohrožené, vymřela už jedna třetina koalů z celé Austrálie, jelikož ohňům nejsou tato zvířata schopna utéct. V Austrálii tak panují obavy, že mohou vyhynout celé druhy.

Požáry způsobuje především velké sucho a na tomto kontinentu je takový jev součástí přirozeného krajinného cyklu. Sucho ve východní Austrálii vyvolalo extrémně vysoké teploty a společně se změnou klimatu tak došlo k velkému ohnivému nebezpečí.

Do vzduchu bylo vypuštěno zhruba 500 milionů tun oxidu uhličitého, který výrazně znečišťuje ovzduší. Například v australském Sydney je situace s ovzduším tak vážná, že v prosinci roku 2019 kvalita vzduchu překonala cca 11krát nebezpečnou úroveň.

Zkrátka je jisté, že Austrálie potřebuje pomoc, a to ze všech stran. Na záchraně zvířat, přírody a zdevastovaných oblastech po požárech se podílí mnoho organizací. Pomoci může ale pravdu každý!

Proč právě zde, na Timegent.cz píšeme článek o Austrálii? Protože i my se snažíme podporovat zlepšení životního prostředí a záleží nám na tom!

Jak mohu pomoci?

Naše planeta v takové přírodní krizi bezpodmínečně potřebuje více kyslíku! A pokud chcete i jen malým krůčkem pomoci naší planetě, spolupráce našeho e-shopu s projektem Onetreeplanted Vám to umožní! Při koupi jakéhokoliv produktu z nabídky na našem e-shopu dáte život novému stromu. Je to efektivní a jednoduchý způsob, jak pomoci životnímu prostředí v takové krizi a přitom dostat alespoň malou vzpomínku na to, že Vám není lhostejné co se děje na druhé straně zeměkoule.

 

Děkujeme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení