DOPRAVA ZDARMA OD 500Kč/19€, PO CELÉ ČR/SK

Připravte se, plesová sezona je tu

16 Ledna, 2018

Plesy jsou každoročně oblíbenou záležitostí. Můžete se na nich příjemně pobavit, zatančit si, ale také navázat nové kontakty a udělat na ostatní dojem. Právě proto je příprava na ně tak důležitá. Tak vzhůru na to, období plesů právě začíná.

 

Šaty a obleky

První, co většinu z nás při zmínce o plesové sezoně napadne, jsou překrásné šaty. Ale jaký typ zvolit? To můžete mnohdy vyčíst už z pozvánky, kde je uvedený takzvaný dress code. Pro dámy obecně platí, že o čím neformálnější ples se jedná, tím kratší šaty si mohou vzít. Třeba na sportovní plesy je možné nosit i koktejlové šaty.  

Pánové obvykle volí tmavý oblek a bílou košili, je to taková sázka na jistotu. Neplatí to ale v případě, kdy pořadatel vyžaduje dress code black tie. Přijít na takovou akci v obyčejném obleku by bylo neslušné. Povinností je totiž smoking, bílá košile s motýlkem a lakovky.

 

Obuv

Se šaty musí ladit i obuv. Nejvhodnější barvy jsou černá, bílá, stříbrná a zlatá. Při tanci je dobré, pokud je obuv pevná a má plnou patu, nepřehánějte to ani s výškou podpatku.

Pánské plesové boty musí mít tenkou koženou podrážku. Rozhodně na ples nechoďte v obuvi s gumovou podrážkou.

 

Doplňky

Je důležité, abyste nezapomněli ani na doplňky. Ty mohou vašemu outfitu dodat ten pravý šmrnc, ale také ho mohou naprosto zkazit. Proto je nezbytné, abyste volili takové doplňky, které budou ladit s vaším oblečením. U žen jsou to zpravidla šperky a kabelky.

U pánů jsou nejčastějším a zároveň obvykle i nejhezčím doplňkem hodinky. K obleku i smokingu se skvěle hodí hodinky s koženým páskem. Jedná se o doplněk, jenž je nejen velmi stylový, ale také vysoce funkční. K hodinkám můžete nosit i nejrůznější náramky. Pokud chcete, aby náramek zaujal na první pohled, volte výraznější typ. Jestliže se snažíte jen doladit výsledek, vyberte si náramky jednobarevné nebo v přírodních barvách.