DOPRAVA ZDARMA OD 500Kč/19€, PO CELÉ ČR/SK

Na co vše se dají navlékat korálky a prvky náramků?

21 Února, 2018

Moderní i klasické provedení náramku vždy vyžaduje určitý návlekový materiál, a ten se může lišit nosností, tloušťkou, pružností a v neposlední řadě také vzhledem. Mnohdy hovoříme o šňůrách pro navlékání, toto označení je ovšem zavádějící, protože se může jednat klidně o dráty a podobně. Jaké jsou dnes ty nejznámější návlekové prvky náramků, přívěšků i dalších podobných šperků z bižuterie a drahých kamenů?

 

Nylonové nitě a šňůry

Nejpevnější materiál pro navlékání minerálních a bižuterních korálků, skvěle se hodí také pro tkaní a šití. Nylonová vlákna pro tyto účely se vyrábí v různých tloušťkách, tedy se může jednat i o poměrně dost silné šňůry.

 

Speciální vlasce

Když se řekne vlasec na bižuterii a korálky, nepředstavujte si pod tímto pojmem klasický rybářský vlasec, i když i ten se dá použít. Korálkové vlasce bývají využívány velmi často, velkou výhodou je například dobrá kluznost při navlékání, při tvorbě náramků, přívěsků či náhrdelníků.

 

Lycra

lycry se vyrábí velice elastická vlákna, používaná hojně v textilním odvětví. Nitě z tohoto materiálu jsou složeny z více jednotlivých vláken, což zvyšuje jejich pevnost. Doporučuje se na ni navlékat spíše menší korálky.

 

Elastomer

Elastomer bychom mohli nazvat gumičkou pro navlékání, disponuje opravdu vysokým stupněm pružnosti a tvoří ho jediné vlákno. Je sice méně pružný než lycra, ale zase to dohání vyšší nosností, netřepí se. Můžete na něj navlékat i větší prvky.

 

Semišové řemínky

Řemínky ze semiše oceníte především při realizaci jednodušších modelů náramků, vzhledem ke své tloušťce se dají použít jen pro navlékání korálků s větším průměrem otvoru.

 

Gumy s voskem

Voskované gumy nabízí jednak možnost zvolit různé barvy, výhodou je ale také snadnost práce s nimi. Tudíž s nimi mohou operovat i začátečníci, méně šikovní a děti. I zde je lepší volit navlékací prvky se širším průtahem.

 

Další navlékací materiály:

  • Klobouková guma
  • Paměťový drát
  • Obruče a kruhy
  • Nylonové šňůry
  • Kožené řemínky a pásky
  • Příze
  • Řetízek
  • Splétaná šňůra


NOVÁ KOLEKCE HODINEK

JEDNODUCHÝ A OSOBITÝ DESIGN - TO JE NAŠE NOVÁ KOLEKCE QUARTZ HODINEK

Nyní si u nás můžete pořídit zbrusu nové hodinky za bezkonkurenční ceny. Využijte našeho PŘEDPRODEJE a rezervujte si své hodinky.