DOPRAVA ZDARMA OD 500Kč/19€, PO CELÉ ČR/SK

LED technologie se už využívají také u hodinek

21 Února, 2018

Pokud se chcete odlišit od běžných majitelů hodinek a tak trochu se blýsknout moderním stylovým doplňkem s nezbytnou funkcí, prozkoumejte trochu blíže hodinky s LED. Modernější formou jsou pak binární LED hodinky, o jejichž efektivnosti se můžete přesvědčit sami, dnes jsou již zcela běžně dostupné v kamenných i internetových obchodech. 

Trochu té výstřednosti

Jedním z hlavních důvodů, proč se stávají LED hodinky tolik oblíbenými, je tak trochu výstřední zobrazování času. A když říkáme výstřední, platí to skoro doslova, neboť se může stát, že tento ukazatel času bude malinko mimo. Nesprávné zobrazování času je ovšem výsadou spíše levnějších modelů, a i u těch méně nákladných se jedná většinou o výjimku. Zejména u binárních hodinek se můžete setkat s roztodivnými metodami určování času, kupříkladu s pomocí grafů nebo světelných bodů.

Binární hodinky

Binární LED hodinky se již řadí k hodinkám nové generace, dokážou upoutat stylem i zajímavými ukazateli času. Pásek se nemusí vůbec lišit od toho u běžných hodinek, ale také se může jednat o designové provedení, navazují zcela dokonale na tělo hodinek.

A proč se jim vlastně říká binární? Je to z toho důvodu, že na ciferníku nevidíte běžné číslice a ručičky, ale rozsvícené binární pozice. Možná si teď říkáte, proč se trápit s učením nějakých hlavolamů, ale ve většině případů se to dá zvládnout v poměrně krátkém čase. Anebo prostě sáhněte po modelu binárních LED hodinek, co jsou vybaveny i přídavným číselným zobrazením běžného typu.

Velká variabilita a překvapivá řešení

Těch způsobů, jak se na LED binárních hodinkách zobrazuje čas je opravdu nepřeberně mnoho a neustále se objevují nové nápady. Originalita v tomto případě vítězí, a ti, co si chtějí poznávání času zpestřit, mohou zvolit variantu grafu s body, nebo poněkud náročnějších variantu, jako je poznávání času ze světelných symbolů a tvarů, či kruhově uspořádaných LED prvků.