DOPRAVA ZDARMA OD 500Kč/19€, PO CELÉ ČR/SK

Automatické hodinky pro milovníky drobných mechanismů

18 Ledna, 2018

O automatických hodinkách se dá říct, že jsou takovou klasikou mezi všemi těmi chytrými a vychytanými hodinkami moderní doby. Nenabízí sice spoustu funkcí a neslouží jako mobil či počítač, ale za to vypadají stylově, ba přímo krásně. U mnoha modelů automatických, či samonatahovacích hodinek, můžete navíc pozorovat vnitřní strojek při práci. Povězme si trochu více o funkčnosti i vlastnostech automatických hodinek, co mohou zdobit ruku ženy i muže.

 

Jak pracují a jak se natahují?

Uvnitř automatických hodinek se nachází mechanický strojek, který je ovšem doplněn o speciální samonatahovací zařízení. To dokáže natahovat pérko uvnitř mechanismu pouze díky pohybu vaší ruky. Když se tedy pohybujete, tohle „udělátko“se rozpohybuje také a natahuje hodinky za vás. V podstatě se jedná o závažíčko uložené ve strojku, propojené se soukolím a mini převody.

 

Patent

Patent pro výše zmíněný samonatahovací mechanismus získala roku 1930 firma Rolex, ovšem již předtím se věnoval automatickým hodinkám jistý John Harword. Nicméně až do dneška je patent vlastnictvím této společnosti, která patří nepochybně k elitě mezi výrobci hodinek. Do historie automatů se pak zapsala také firma Eterna, která jako první použila uložení rotoru do ložiška, díky čemuž bylo dosaženo lepší dotahovatelnosti pérka.

 

Ruční natahování

Ale samonatahovací mechanismus není jedinou možností, u většiny automatických hodinek najdete také kolečko či korunku pro natahování ručně. V takovém případě je aktivován blokátor, zajišťující to, že mechanismus samonatahování není v podstatě vůbec zatěžován.

 

Tradice

Samonatahovací hodinky jsou v současnosti považovány za luxusní a originální zboží s tradicí dlouhou skoro sto let. Dnešní hodinky se samonatahováním již můžeme považovat za vysoce přesné, stále si však zachovávají to kouzlo mechanismu, který se dá skoro označit za perpetum mobile.NOVÁ KOLEKCE HODINEK

JEDNODUCHÝ A OSOBITÝ DESIGN - TO JE NAŠE NOVÁ KOLEKCE QUARTZ HODINEK

Nyní si u nás můžete pořídit zbrusu nové hodinky za bezkonkurenční ceny. Využijte našeho PŘEDPRODEJE a rezervujte si své hodinky.